Chemia – Mały Odkrywca

Charakterystyka:
Mały Odkrywca, to cykl ekologicznych warsztatów chemicznych podczas których młodzi Słuchacze zapoznają się z podstawowymi zjawiskami z chemii. Poprzez obserwację i udział w doświadczeniach dowiedzą się m.in. o właściwościach i zastosowaniu kwasów, zasad. Dowiedzą się czy sól jest zawsze słona i w jakim pożywieniu obecne jest białko. Warsztaty wprowadzą w fascynujący świat zjawisk chemicznych, nauczą poruszania się w laboratorium chemicznym. Warsztaty poprzedzone będą zapoznaniem się z zasadami BHP przebywania w laboratorium, informacją na temat użytkowania szkła i sprzętu chemicznego. Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu.

Autor warsztatu i prowadzący: mgr Halina Bugajska

Liczebność grupy: 10 osób

Uczestnicy: osoby z klas VI-VIII szkoły podstawowej

Terminy warsztatów:

Warsztaty odbywają się we październiku i listopadzie 2018 roku.
9 października Uwaga! Zmiana terminu rozpoczęcia zajęć na 10 października (omówienie treści programowych, szkolenie bhp)
• 16 października
• 23 października
•  6  listopada
13 listopada – zajęcia odwołane – awaria w laboratorium
• 27 listopada
• 04 grudnia – ostatnie warsztaty, wręczenie certyfikatów

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz.16.00 i trwają do godz.18.00. Jest możliwość rozpoczęcia zajęć od 16.30 w przypadku gdy Rodzice/Opiekunowie wyrażą zgodę.

Miejsce odbywania zajęć: Laboratorium Chemiczne Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Collegium Maius KSW ul. Okrzei 94 (wejście od ul. Wyszyńskiego), poziom „0”

Zapisy:
1. Zapisy na warsztaty trwają do 30 września 2018 r. lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc.
2. Informacje o zasadach rekrutacji dostępne są w zakładce SŁUCHACZE
3. Karta Zgłoszenia