Młody Wynalazca

Charakterystyka:

MŁODY WYNALAZCA, to cykl ekologicznych warsztatów chemicznych podczas których młodzi Słuchacze zapoznają się z podstawowymi zjawiskami z chemii. Warsztaty wprowadzą w fascynujący świat zjawisk chemicznych, nauczą poruszania się w laboratorium chemicznym. Warsztaty poprzedzone będą zapoznaniem się z zasadami BHP przebywania w laboratorium, informacją na temat użytkowania szkła i sprzętu chemicznego. Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY

Autor warsztatu i prowadzący: mgr Halina Bugajska

Liczebność grupy: 10 osób

Uczestnicy: Dzieci i Młodzież w wieku klasy VII oraz II i III klasy gimnazjalnej

Terminy warsztatów:

Warsztaty odbywają się w październiku i w listopadzie 2017 roku.

• 10 października (omówienie treści programowych, szkolenie bhp)
• 17 października
• 24 października
• 07 listopada – ostatnie warsztaty, wręczenie certyfikatów

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz.15.30. Informacje o godzinie zakończenia warsztatów u wykładowcy.

Miejsce odbywania warsztatów:

Laboratorium Chemiczne Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Collegium Maius KSW ul. Okrzei 94 (wejście od ul. Wyszyńskiego), poziom „0”

Zapisy do dnia: 9 października lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Zapisy oraz Informacje o zasadach rekrutacji w zakładce SŁUCHACZE

Uwaga: Nowością w tegorocznej edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży są warsztaty psychologiczne dla każdej grupy z zakresu komunikacji interpersonalnej uczące współpracy w grupie, poszukiwania mocnych stron, budowania i wzmacniania poczucia własnej wartości. Tematyka warsztatów dostosowana jest do wieku członków grupy. Warsztat psychologiczny dla każdej grupy będzie odbywał się przed i po zakończeniu każdego cyklu zajęć. Więcej informacji w zakładce Warsztaty Psychologiczne.

Grupa MŁODY WYNALAZCA uczestniczy w warsztatach psychologicznych w następujących terminach:

  • 9 października o godz.17.15
  • 8 listopada o godz.15.30.

Oba warsztaty odbywają się w pracowni dydaktycznej im. Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej, sala nr 17, I piętro Collegium Novum KSW, ul. Okrzei 94A (wejście od ul Wyszyńskiego). Warsztaty prowadzi psycholog mgr Adam Grudzień.