Mały Odkrywca

Charakterystyka:

MAŁY ODKRYWCA, to cykl ekologicznych warsztatów chemicznych podczas, których młodzi Słuchacze zapoznają się z podstawowymi zjawiskami z chemii. Poprzez obserwację i udział w doświadczeniach dowiedzą się m.in. o właściwościach i zastosowaniu kwasów oraz zasad. Dowiedzą się czy sól jest zawsze słona i w jakim pożywieniu obecne jest białko. Warsztaty wprowadzą w fascynujący świat zjawisk chemicznych, nauczą poruszania się w laboratorium chemicznym. Warsztaty poprzedzone będą zapoznaniem się z zasadami BHP przebywania w laboratorium, informacją na temat użytkowania szkła i sprzętu chemicznego. Warsztaty kończą się uzyskaniem certyfikatu.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY

Autor warsztatu i prowadzący: mgr Halina Bugajska

Liczebność grupy: 10 osób

Uczestnicy: dzieci w wieku klasy IV-VI szkoły podstawowej

Terminy warsztatów:

Warsztaty odbywają się we wrześniu i październiku 2017 roku.

• 12 września (omówienie treści programowych, szkolenie bhp)
• 19 września
• 26 września
• 03 października – ostatnie warsztaty, wręczenie certyfikatów

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz.15.30. Informacje o godzinie zakończenia warsztatów u wykładowcy.

Miejsce odbywania warsztatów:
Laboratorium Chemiczne Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, Collegium Maius KSW ul. Okrzei 94 (wejście od ul. Wyszyńskiego), poziom „0”

Zapisy do dnia: 10 września lub do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Zapisy oraz informacje o zasadach rekrutacji w zakładce SŁUCHACZE. REKRUTACJA ZAMKNIĘTA.

Uwaga: Nowością w tegorocznej edycji Uniwersytetu Otwartego VLADISLAWIA dla Dzieci i Młodzieży są warsztaty psychologiczne dla każdej grupy z zakresu komunikacji interpersonalnej uczące współpracy w grupie, poszukiwania mocnych stron, budowania i wzmacniania poczucia własnej wartości. Tematyka warsztatów dostosowana jest do wieku członków grupy. Warsztat psychologiczny dla każdej grupy będzie odbywał się przed i po zakończeniu każdego cyklu zajęć.

Grupa MAŁY ODKRYWCA uczestniczy w warsztatach psychologicznych w następujacych terminach:

  • 18 września o godz.17.15
  • 04 października o godz.15.30.

Oba warsztaty odbywają się w pracowni dydaktycznej im. Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej, sala nr 17, I piętro Collegium Novum KSW, ul. Okrzei 94A. Prowadzi je psycholog mgr Adam Grudzień.